ÚVOD

 

O webu...

Přidat odkaz...

Pravidla...

Nabídka inzerce...

 

Kontakt...

 

 

TOPlist

od 06/2009

 

Přátelské weby:

E-Bezpeci

seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Botanika - Zelená příroda - Výhodná nabídka!


úvod --- EVVO - Enviromentální vzdělávání, výchova a osvěta:

 
Magické hlubiny - dokument ČTID-886
  Zákoutí bohatého vodního světa v České republice představí nový šestidílný cyklus České televize Magické hlubiny. V brněnském studiu České televize ho natočil režisér Pavel Jirásek. Průvodkyní po nejkrásnějších a nejucelenějších biotopech u nás je Lucie Výborná.

- http://www.ceskatelevize.cz/porady/11453892072-magicke-hlubiny/

09.05. 2018 v 23:30
Water Makes Money - dokumentID-870
  Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě.
Dokument odhaluje nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez a konstatuje celosvětový trend návratu zprávy vody do obecních rukou. Je to jediný způsob, jak dlouhodobě udržet kvalitu vody, zajistit občanům rozumnou cenu vody, kdy nebudou platit za vodu 2-3x více než musí.
Obdobné věci se dějí v ČR. Haterské útoky, zastrašování, kriminalizace - to jsou v podstatě megareference.

- https://www.csfd.cz/film/288156-voda-vydelava-aneb-jak-soukrome-korporace-bohatnou-na-vode/prehled/

17.11. 2017 v 21:37
Školní exkurze do komunitních zahrad a farem v Praze a okolíID-841
  Školních exkurze do komunitních zahrad a farem v Praze a okolí jsou nabízeny v prvním pololetí školního roku 2016/2017 v Praze a blízkém okolí. Jedná se o programy o zemědělství a potravinách, nabízené třídním kolektivům žáků 2. stupně pražských ZŠ a víceletých gymnázií. Díky finanční podpoře Hlavního města Prahy je cena za exkurzi 30 Kč za žáka, u mimopražských exkurzí je hrazeno cestovné nebo zajištěna doprava.

Programy jsou vedeny lektory provozů a pořádajících organizací (Ekocentrum Koniklec, Pro-bio liga, Ekodomov a Kokoza). Vybírat lze z dvacítky provozoven s různým zaměřením programů.

- http://www.ekocentrumkoniklec.cz/skolni-exkurze-do-komunitnich-zahrad-a-farem-v-praze-a-okoli/

07.08. 2016 v 13:51
Jak funguje zdravotnictvíID-815
  Rozhovor moderátorky Drtinové s doktorem - primářem Erbenem o snižování hladiny Homocysteinu a jeho vlivu na civilizační nemoci.

- https://www.youtube.com/watch?v=97b3USWOO88

10.01. 2016 v 11:38
EnviroexperimentID-783
  Projekt je zaměřen na vzdělávání žáků ZŠ a SŠ, tj. v oblasti podpory 1.1. Snaží se zpřístupňovat přírodovědné učivo experimentální a badatelskou cestou. Od jiných projektů zaměřených na vzdělávání žáků se však zásadně liší: Je veden v linii přes jejich učitele, kteří jsou nejdříve proškoleni a pak získané vědomosti a dovednosti zavádí do výuky na svých školách.

- http://www.enviroexperiment.cz/

08.06. 2015 v 09:22
Cowspiracy - Klíč k udržitelnostiID-766
  Dokument Cowspiracy si pokládá palčivou otázku – proč velké světové organizace na ochranu životního prostředí mlčí o největší ekologické hrozbě současnosti? Podle OSN je nejvýznamnějším znečišťovatelem planety a zároveň největším zdrojem skleníkových plynů živočišná výroba, tedy produkce masa, mléka a vajec. Nikdo o tom však nemluví. Spolu s filmaři se proto pokusíme nahlédnout do zákulisí velkých organizací jako je Greenpeace a položíme jim velmi nepříjemnou otázku.

- http://www.csfd.cz/film/381474-cowspiracy-klic-k-udrzitelnosti/

03.04. 2015 v 23:27
Z paneláku na zahradu - projektID-754
  Projekt ZŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 1053 - moc pěkný projekt na téma EVVO přírodní školy

- http://www.zsfren.cz/projektMZP/projmzp.html

04.02. 2015 v 17:24
Ptačí budkyID-742
  Český svaz ochránců přírody Vlašim - rady k výrobě ptačích budek.

- http://www.csopvlasim.cz/dokumenty/letak_budky.pdf

24.11. 2014 v 15:26
Pět šokujících lží o Ebole, které nám nutí vlády a hromadné sdělovací prostředkyID-727
  Všechny desinformace, které se šíří ohledně viru Ebola vládou USA za pomocí masmédií, bohužel činí tuto pandemii ještě horší. To proto, že veřejnosti není řečena pravda o tom, jak se virus šíří a jak mohou jednotlivci zabránit přenosu této nemoci.

- http://www.czechfreepress.cz/zdravi/pet-sokujicich-lzi-o-ebole-ktere-nam-nuti-vlady-a-hromadne-sdelovaci-prostredky.html

09.10. 2014 v 23:09
EkostrážceID-717
  Cílem tohoto webu je přinést čtenáři poutavou formou informace o odpadovém hospodářství, přírodě, obnovitelných zdrojích energie, zajímavých tipech na výlet a projektu „Budoucnost ruku v ruce – budování přeshraniční spolupráce“.
Učitelé mohou využít zejména pracovních listů a nápadů na kreativní tvorbu z odpadů. Pro děti web nabízí nejen poučení, ale i zábavu ve formě her, kvízů, tapet, spořičů obrazovky, pohlednic a další zábavy.

- http://www.ekostrazce.cz/

26.08. 2014 v 22:19
Oceán plastů (TV film)ID-716
  Odpadky jsou pro současnou civilizaci stále větším problémem. Nejprve zaplavily pevninu a pak se s chutí pustily i do světových oceánů. V nich se s oblibou shlukují do obrovských plovoucích skládek, které hravě přerůstají rozměry největších evropských států. Miliardy lahví, bot a textilií se vaří v nestravitelné polévce, která ohrožuje potravinový řetězec v moři a v konečném důsledku může nepříjemně zasáhnout i život každého z nás. A zatímco si vědci po celém světě lámou hlavu, jak se této obrovské špíny zbavit, tisíce živočichů umírají kvůli drastickým následkům otravy plastem.

- http://www.csfd.cz/film/285975-ocean-plastu/

26.08. 2014 v 22:17
Náš denní chlébID-704
  Jaký je náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší téměř lyrickou, zároveň však děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu. Bezchybné kompozice souvisejí s dokonale mechanizovaným a hygienickým způsobem práce, kde člověk zastává už jen minimální úkoly. Na rozdíl od stroje nedokáže lidská síla pracovat bez zastavení. Stroj pracuje nepřetržitě, jeho úkony jsou neměnné a synchronizované s ostatními činnostmi, takže i produkty jsou potom zcela symetrické a na první pohled identické.

- http://www.csfd.cz/film/225053-chleb-nas-vezdejsi/

19.04. 2014 v 16:29
Loose Change: Final Cut (video film)ID-640
  Třetí a poslední vydání dokumentární série Loose Change. Nejedná se o pár změn: film je celý kompletně předělán. Zabývá se útoky z 11. září a obviňuje vládu USA z jejich nastrojení. Řeší všechny nesrovnalosti kolem Dvojčat, nárazu do Pentagonu i letu 93.

- http://www.csfd.cz/film/241992-loose-change-final-cut/

16.09. 2013 v 18:37
Krev v mobilech (TV film)ID-639
  Napadlo vás někdy, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? A že každým zavoláním nepřímo podporujete největší válečný konflikt od doby druhé světové války, kterému za posledních patnáct let padlo za oběť pět milionů lidí? Ne, to není žert, bez vzácných minerálů, jejichž drtivá většina pochází z ilegálních dolů v této zemi, by se totiž váš mobil neobešel. Dánský režisér Frank Piasecki Poulsen své pátrání začíná na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

- http://www.csfd.cz/film/292876-krev-v-mobilech/

16.09. 2013 v 18:31
Éčka (TV seriál) ID-634
  Při nákupu v samoobsluze si domů přineseme nejméně 50 různých éček. Co si pod tím máme představit? Písmenem E jsou označeny rozličné potravinářské přísady – například barviva, sladidla, ochucovadla, konzervanty či emulgátory. Používají se proto, aby potraviny vydržely déle, vypadaly lépe a čerstvěji a přitahovaly nás svým zabarvením a výraznou chutí. Jsou tyto ingredience neškodné, nebo ohrožují naše zdraví? V tajemném světě takzvaných éček bude naším průvodcem britský novinář Stefan Gates. Jeho pátrání je napínavé, ale především je okořeněné pověstným ostrovním smyslem pro humor.

- http://www.csfd.cz/film/349209-ecka/

31.08. 2013 v 16:35
Cestující potraviny (TV film)ID-633
  Naši planetu obepíná hustá síť silnic, dálnic, námořních i leteckých tras. Spojuje téměř všechny země a funguje nepřetržitě. A zdá se, že je nepostradatelná. Dopravují se po ní potraviny. Každý rok je například z Dánska do Japonska přepraveno čtyřicet tisíc tun slaniny. Z Kanady do Indie putuje čtyři sta tisíc tun hrachu ročně. Ve Spojených státech se spotřebuje deset tisíc tun kozího masa z Austrálie. Evropu brázdí křížem krážem kamiony se zeleninou a ovocem. Moderní technologie napomáhají tomu, že vše zůstává i po dlouhé cestě svěží a čerstvé.

- http://www.csfd.cz/film/303974-cestujici-potraviny/

31.08. 2013 v 16:34
Kvetoucí obchod (TV film)ID-627
  Řezané květiny v supermarketech. Vypadají tak čerstvě a dokonale, že leckdo neodolá a musí je mít – ať už jako dárek či pro vlastní potěchu. Představa poklidné slunné zahrádky, na níž o ně láskyplně pečuje vlídný zahradník, se přímo vnucuje. Ve skutečnosti jsou tyto květiny zbožím jako všechno ostatní. Největší květinová burza (najdeme ji v Nizozemsku) má roční obrat kolem čtyř miliard eur. Velká část květin pochází z Keni. A my dnes budeme mít příležitost se vypravit za těmi, kdo květiny pěstují. Idylku ale nečekejte. Poznáte třeba Jane, matku samoživitelku, která vstává před čtvrtou ranní, aby nakojila svého nejmladšího syna a ostatním připravila jídlo. Zatímco starší děti odejdou do školy, malý zůstává celý den sám.

- http://www.csfd.cz/film/331641-kvetouci-obchod/

30.05. 2013 v 23:09
Příběh banánuID-619
  Dole Fresh Fruit Europe OHG. The Banana story shows you the life of a Banana - in 3 Minutes. Before a Dole Banana is at your supermarket, it was nearly a year in the tropics, is curved, yellow and sweet and travelled thousands of miles. Enjoy it!

- http://www.dole.eu/

18.04. 2013 v 16:55
Alternativní zdroje energieID-606
  Současný trend v energetické politice prosazuje vyrovnaný "energetický mix" jednotlivých druhů zdrojů energie.

- http://www.alternativni-zdroje.cz/

11.03. 2013 v 09:00
Worldometers - Světová statistika v reálném časeID-554
  Světová statistika živě na témata populace, vlád, ekonomiky, společnosti, médií, životního prostředí, jídla, vody, energie a zdraví. Zajímavá statistika s ukazateli světové populace, emisí oxidu uhličitého (CO2), světového hladu, veřejných výdajů, výroby, spotřeby a mnoha dalšího.

- http://www.worldometers.info/cz/

18.09. 2012 v 08:11
LabyrintID-546
  Ovoce Labyrintu - v rámci projektu vám nabízíme:
•soubor dvanácti projektů s kompletním metodickým materiálem a pomůckami
•informační brožuru "Jak vytvořit učebnu EVVO"
•informační síť Školy sobě
•pravidelnou rozesílku aktuálních informací
•metodické listy
•konzultace
•metodické články
•tématické články

- http://labyrint.ametyst21.cz/

08.08. 2012 v 20:51
Z čeho se vyrábí kuřecí nugetty - videoID-538
  Jamie Oliver - Chicken Nuggets Experiment - video dokument z volné řady seriálu o kvalitě výroby polotovarů...

- http://www.youtube.com/watch?v=FEMbWn6ClxM&feature=related

20.04. 2012 v 19:37
Černobylský přírodopis (TV film)ID-530
  26. dubna 1986 se čtvrtý reaktor Leninovy jaderné elektrárny v ukrajinském Černobylu vymkl kontrole. Dvě exploze a následující desetidenní požár uvolnily do okolí miliardy radioaktivních částic, které zasáhly území mnoha států. V okruhu 30 kilometrů od elektrárny byla vytvořena zakázaná zóna, nepřístupná lidem. V následujících dnech bylo všech 135 000 obyvatel tohoto území evakuováno. Už nikdy se sem nevrátili a "Černobyl" se stal podobně hrozivým pojmem jako Hirošima. Lidé odešli, ale fauna a flóra tu zůstaly, ponechány samy sobě. Co se s nimi po všechna…

- http://www.csfd.cz/film/305624-cernobylsky-prirodopis/

22.03. 2012 v 22:02
Kdo zabil elektromobil? ID-529
  Dokumentárny film, ktorý sprevádza krátkou históriou elektrických áut poháňaných batériou v Kalifornii. Postupne sa dostane od narodenia, cez obmedzenú komercionalizáciu až po násilné ukončenie tejto etapy automobilizmu. Venuje sa hlavne autu EV1 od General Motors a snaží sa vysvetliť, ako je USA závislá na rope a ovládaná ropnými spoločnosťami. Poukazuje aj na to, ako sa automobilky báli takýchto áut, pretože by prišli o množstvo ziskov plynúcich zo spaľovacích motorov, ako sa interesoval Biely Dom a prečo padá vina aj na samotných zákazníkov.

- http://www.csfd.cz/film/225582-kdo-zabil-elektromobil/

22.03. 2012 v 21:59
Silva Gabreta - Jak se rodí šumavský horský lesID-528
  Šumava, nebo také Silva Gabreta jak ji nazývali Římané, je domovem nejrozsáhlejších fragmentů přirozených horských lesů na území České republiky. Dokument ilustruje, jak fungují přírodní procesy při samovolné obnově lesa. Člověk zahnal evropskou přírodu do rezervací. Proto je na místě trocha pokory před téměř neuvěřitelnou schopností přírody obnovit a udržovat samu sebe. (Ekofilm)

- http://www.csfd.cz/film/307390-silva-gabreta-jak-se-rodi-sumavsky-horsky-les/

22.03. 2012 v 21:58
Ochrana přírody a krajiny v České republiceID-483
  Vynikají web zaměřený na ochranu přírody a kraji v ČR, interaktivní mapa a mnoho dalších užitečných informací!

- http://www.cittadella.cz/europarc/

28.09. 2011 v 21:36
Hnutí DUHAID-474
  Hnutí DUHA s úspěchem prosazuje ekologická řešení, která zajistí zdravé a čisté prostředí pro život každého z nás.

- http://www.hnutiduha.cz/

18.09. 2011 v 22:36
EKODOMOVID-473
  Posláním občanského sdružení Ekodomov je propagovat a prakticky uplatňovat životní styl založený na sounáležitosti, vyváženosti a vzájemné prospěšnosti člověka a přírody.
Vracíme co si bereme - víme jak, víme proč.

- http://www.ekodomov.cz/

18.09. 2011 v 22:32
Water FootprintID-472
  Naše vodní ekologická stopa...

- http://www.waterfootprint.org/

18.09. 2011 v 22:26
Ekologická stopaID-471
  Představte si ekonomiku jako velké zvíře. Jak velkou pastvinu potřebujeme, abychom toto zvíře uživili? Plocha této pastviny je ekologická stopa.

- http://www.ekostopa.cz/

18.09. 2011 v 22:08
World Wildlife Fund For NatureID-470
  Světový fond na ochranu přírody (World Wildlife Fund For Nature)

- http://wwf.panda.org/

18.09. 2011 v 22:07
Kalkulačka uhlíkové stopyID-469
  Kalkulačka uhlíkové stopy vám pomůže spočítat vaši produkci skleníkových plynů v oblastech, které výrazně emise ovlivňují – při spotřebě energie v domech a bytech, v dopravě, uložené v materiálech, které považujeme za odpady a také emisemi souvisejícími s naším jídlem.

- http://kalkulacka.zmenaklimatu.cz/

18.09. 2011 v 22:01
Hra o ZemiID-468
  Hrajete si rádi? Ve virtuální světě můžete zvrátit vývoj směrem, jakým chcete. Podaří se vám to i ve vašem životě? A v životě planety? Jaký bude? Záleží na vás!

- http://www.hraozemi.cz/

18.09. 2011 v 21:52
Projekt Šetřím energiíID-467
  Nejlepší způsob, jak zjistit maximum o úsporách energie, je informovat se v naší sekci. Najdete zde například seřazené základní otázky a odpovědi o úsporách energie. Známe odpověď i na ty nejzáludnější otázky.

- http://www.setrimenergii.cz/

18.09. 2011 v 21:50
Energetický poradce PREID-466
  Energetický poradce PRE poskytuje odborné poradenství v oblasti hospodárného využívání elektřiny a obnovitelných zdrojů energie. Odpověď na Vaše otázky najdete na tomto webu nebo nás navštivte přímo v Centru energetického poradenství PRE.

- http://www.energetickyporadce.cz/

15.09. 2011 v 15:13
Byla jednou jedna planetaID-462
  Další série francouzského animovaného projektu "Byl jednou jeden..." je tentokrát věnována problémům ekologie a trvale udržitelného života. Scénář a režie Albert Barillé

- http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175228839-byla-jednou-jedna-planeta/dily/

14.09. 2011 v 13:17
Sluňákov - návrat k příroděID-460
  Sluneční dům a ekologie bydlení na vesnici - z pořadu Náš venkov - České televize

- http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/309294340020005-slunakov-navrat-k-prirode/v

08.09. 2011 v 15:44
EkolampovID-442
  Ekolampov je virtuální město. Jeho obyvatele spojuje jednoduchá věc. Odpovědnost k přírodě. Ekolampované nejsou ekologičtí extrémisté, pouze věří, že žít v souladu s přírodou je správné. A nejen to. Je to pohodlné, levné a moderní.

- http://www.ekolampov.cz/

14.06. 2011 v 10:59
Pangasius asi není ta úplně nejlepší volba!ID-399
  Zajímavý článek o nezdravé, přitom "oblíbené" rybě na našem trhu...

- http://karolinaloskotova.blog.cz/0911/pangasius-asi-neni-ta-uplne-nejlepsi-volba

10.03. 2011 v 23:00
Bio potraviny, bio kosmetika - Biokvalita.czID-383
  Naše kupní síla je i významný prostředek k ovlivnění světa kolem nás. A co si myslíte vy?
BIO POTRAVINY nejlepších českých ekofarmářů;
Česká, ekologicky šetrná drogerie;
BIO POTRAVINY ze spravedlivého obchodu FAIR TRADE.

- http://www.biokvalita.cz/

06.02. 2011 v 12:08
Ekolist.czID-382
  životní prostředí, příroda, ekologie, klima, biodiverzita, energetika, krajina, doprava, cestování...

- http://www.ekolist.cz/

06.02. 2011 v 12:07
Česko proti chudoběID-381
  Na světě žije 2,2 miliardy dětí, pod hranicí chudoby jich žije 1 miliarda. Každé druhé dítě na této planetě je připraveno o své dětství v důsledku chudoby - ohroženo podvýživou nebo hladem, AIDS a dalšími nemocemi.

- http://www.ceskoprotichudobe.cz/

06.02. 2011 v 12:03
Dunaj v kufru - ONLINE verzeID-380
  Pojďte prozkoumat Dunaj - Najdete zde inspirativní, informativní a vzrušující učební materiál o unikátní evropské řece, Dunaji. V online verzi též dodatečné informace pro učitele a metodická příručka pro tisk.

- http://www.dunajvkufru.cz//data/danubebox/DanubeBox.swf

06.02. 2011 v 11:50
ArpokID-379
  Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje, o.p.s.

- http://www.arpok.cz/

06.02. 2011 v 11:36
Ropáci (studentský film)ID-378
  Dokumentární mystifikace o novém živočišném druhu, kterému vyhovují životní podmínky, které jsou pro nás smrtelné. Ocenění v roce 1988 - Studentský Oscar Americké filmové akademie. Autorem filmu je Jan Svěrák.

- http://www.csfd.cz/film/8807-ropaci/

06.02. 2011 v 11:30
Klimatické zariadenie má poruchu (TV film)ID-377
  Počasí ve Střední Evropě se prokazatelně mění. Slovenská dokumentaristka Katarina Začková věnovala svůj film hledání možných příčin onoho "bláznivého počasí", které na Slovensku, v České republice, Polsku a Rakousku překvapuje laiky i odborníky.

- http://www.csfd.cz/film/229026-klimaticke-zariadenie-ma-poruchu/

06.02. 2011 v 11:26
EnviWeb.cz ID-300
  Cílovou skupinou návštěvníků serveru EnviWeb.cz jsou odborníci na životní prostředí a jeho jednotlivé složky.

- http://www.enviweb.cz/

15.09. 2010 v 11:16
Úsporné spotřebiče v ČRID-299
  Tyto stránky obsahují množství informací o úsporách energie při nákupu a využívání domácích elektrospotřebičů.

- http://www.uspornespotrebice.cz/

15.09. 2010 v 11:14
Potraviny, a.s. - dokumentID-298
  Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém.

- http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/

10.09. 2010 v 08:15
Čas hlupáků (Age of Stupid) - dokumentID-296
  Píše se rok 2055 a my se ocitáme v archivu lidstva v Antarktidě. Zarmoucený archivář nás provádí filmovými materiály ze začátku 21. století, aby nám ukázal začátek konce; čas, kdy bylo ještě možné odvrátit nezadržitelnou katastrofu.

- http://www.csfd.cz/film/255259-cas-hlupaku/

10.09. 2010 v 08:12
HOME - dokumentID-295
  Vynikající filmový dokument o planetě Zemi komentovaný Zdeňkem Svěrákem...

- http://www.csfd.cz/film/253641-home/

10.09. 2010 v 08:06
Nepříjemná pravda - dokumentID-294
  - vynikající dokumentární film nejen do výuky! Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů...

- http://www.csfd.cz/film/222320-neprijemna-pravda/

10.09. 2010 v 08:05
Nasytíme celý svět - dokumentID-293
  - vynikající TV dokument nejen do výuky: Pravidla Evropské unie pro potravinářský průmysl pomalu vytlačují jakýkoli lidský rozměr v zemědělské práci...

- http://www.csfd.cz/film/228358-nasytime-cely-svet/

10.09. 2010 v 08:04
EnviwikiID-291
  Enviwiki je specializovaná encyklopedie věnovaná problematice vzdělávání v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje.

- http://www.enviwiki.cz/

05.09. 2010 v 22:42
Síť environmentálních informačních a poradenských center v České republiceID-288
  Pokud hledáte odpovědi na otázky týkající se životního prostředí, dotačního programu Zelená úporám, ochrany přírody, úspor energie, pasivních domů apod., jste zde správně.

- http://www.ekoporadny.cz/

04.09. 2010 v 22:39
www.ekocentra.cz – Portál Ministerstva životního prostředíID-287
  V České republice se za posledních 20 let vytvořila, i na evropské úrovni unikátní síť neziskových organizací, provozujících ekocentra. Jejich snahou je učit, vzdělávat a informovat děti a dospělé o jedinečnosti, spletitosti a vzájemné závislosti všech složek životního prostředí.

- http://www.ekocentra.cz/

04.09. 2010 v 22:37
Planeta Země 3000ID-273
  Planeta Země 3000 je nadčasový populárně naučný, přírodovědně - zeměpisný vzdělávací projekt určený pro žáky 4. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice, posluchače vybraných univerzit a širokou veřejnost.

- http://www.planetazeme3000.cz

09.04. 2010 v 10:05
Vítejte na Zemi...ID-268
  Multimediální ročenka životního prostředí.

- http://vitejtenazemi.cenia.cz

04.04. 2010 v 15:46
Sluňákov – Centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.ID-264
  Stránky Sluňákova - centra ekologických aktivit města Olomouce.

- http://www.slunakov.cz

31.03. 2010 v 22:55
Environmentální výchova a průřezová témata na klíčID-263
  Vizí projektu „Environmentální výchova a průřezová témata na klíč“ je ukázat, že průřezová témata jsou atraktivní součástí RVP ZV a že spojení environmentální výchovy s ostatními průřezovými tématy přináší nové inspirativní nápady.

- http://www.evvoluce.cz

31.03. 2010 v 22:12
Sdružení TEREZAID-258
  Naší vizí je společnost, ve které lidé mají rádi přírodu a místo, kde žijí, rozumí životnímu prostředí a jednají v souladu s udržitelným rozvojem.
Naším posláním je vzdělávat děti, které takovou společnost budou vytvářet.

- http://www.terezanet.cz

31.03. 2010 v 21:36
Lipka - školské zařízení pro environmentální vzděláváníID-257
  Posláním Lipky je služba lidem, kteří se zajímají o šetrnější postoje k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

- http://www.lipka.cz

31.03. 2010 v 21:32
Kyoto in the HomeID-255
  Tato internetová stránka vám pomůže identifikovat activity, kterými můžete přispět k ochraně životního prostředí, zamezení skleníkového efektu a snížení produkce skleníkových plynů.

- http://www.kyotoinhome.info/CZ/welcome.htm

31.03. 2010 v 21:28
Projekt GlobeID-253
  Celosvětový projekt na monitorování stavu životního prostředí.

- http://www.globe.gov

31.03. 2010 v 21:15
Fair TradeID-251
  Společnost pro Fair Trade je nevládní nezisková organizace se statusem občanského sdružení. Zabývá se především zvyšováním povědomí české veřejnosti o Fair Trade jako účinném nástroji k prosazování udržitelného rozvoje v zemích globálního Jihu.

- http://www.fairtrade.cz

31.03. 2010 v 21:10
Jak můžete vy sami odvrátit změnu klimatu?ID-250
  Změna klimatu je celosvětovým problémem, a přesto má každý z nás moc ji odvrátit. Dokonce i malé změny v našem každodenním chování mohou zamezit emisím skleníkových plynů, aniž by ovlivnily kvalitu našeho života. Ve skutečnosti nám mohou ještě ušetřit peníze.

- http://ec.europa.eu/environment/climat/campaign/index_cs.htm

31.03. 2010 v 21:06
Program EkoškolaID-249
  Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní program v rámci kterého se žáci učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí.

- http://www.ekoskola.cz

31.03. 2010 v 19:31
Jak Třídit | MÁ TO SMYSL. TŘIĎTE ODPADID-233
  Vše o správném třídění odpadu.

- http://www.jaktridit.cz/

16.12. 2009 v 18:20
RecyklohraníID-232
  Recyklohraní je dlouhodobý školní recyklační program, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru baterií, akumulátorů a elektrozařízení spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady ve školských zařízení v České republice.

- http://www.recyklohrani.cz/

16.12. 2009 v 18:05
Tonda Obal - třídíme odpadID-231
  Třídění a recyklace hravou formou na stránkách fa EKO-KOM, a.s. Materiály k enviromentální výuce.

- http://www.tonda-obal.cz

16.12. 2009 v 18:01

 

 

 

 

 

Zde je místo pro Vaši reklamu!

 

- nabídka inzerce zde...

 

Přidejte nový odkaz do této kategorie

 

 

Nahlásit nefunkční odkaz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

© 2019 - Mgr. Petr Vitásek - www.vyukovematerialy.eu - e-mail: info@.....názevdomény....eu